Pavel Paszyc

Často se mě lidé ptají: Proč chceš pomáhat ostatním? Odpověď je jednoduchá: Naplňuje mě to. Dělá mě to šťastným. Už na základní škole jsem stál často v čele třídy a potom, když jsem byl krátce v 9.třídě šikanován a pomohl mi pouze jediný kamarád. V tu chvíli jsem pochopil opravdovou hodnotu přátelství a podpory. Vzpomínám na to období, kdy jsem oblékal fotbalový dres a na levé ruce kapitánskou pásku. Fotbal jsem vlastně ani neměl rád, ale vedení spoluhráčů jsem miloval. Mé kopačky se dotkly trávníku, dostal jsem blikanec a ocitl jsem se ve stavu flow.


Během studia střední školy jsem vytvořil tři weby, které lidem měli zpříjemnit život - web, kde jsem zdarma poskytoval online seriály a filmy, pak přišly na řadu hry a nakonec veřejně-prospěšná stránka/komunita Za lepší stát i svět. Snažil jsem se změnit svět, ukazoval na to co se je špatně, ale trvalo mi dlouhou dobu než jsem pochopil citát. "Chceš-li změnit svět, změň sebe a možná tím změníš úplně vše."

Po střední škole jsem nastoupil do práce a začal si vydělávat jako prodejní asistent - neříkám, že jsem nikdy neměl podepsat ten papír, který mě tam držel dva roky, jen jsem nebyl šťastný. Jednoduše mě to nenaplňovalo. Za ty roky v práci jsem zjistil smutnou skutečnost. Většina lidí na této planetě nežije život jaký chce a nepracuje v práci, o které sní.