Ovládni svůj den, ovládneš svět

03.06.2017

Každá lidská bytost má k dispozici stejný den, stejných 24 hodin.

1 den má 86 400 sekund, zkusme ve své mysli převést tyto sekundy na koruny. Minutu po půlnoci dostanete 86 400 korun na váš účet a večer co zbyde vám v bance zabaví. Nechali byste v takové situaci si peníze vzít. Nebo je do koruny utratíte za zážitky, oblečení či dárky?

Proč tedy mrháme svými sekundami (korunami)? Proč mnohdy neutratíme veškeré sekundy do poslední?

2. věci, které nám brání utratit všechny sekundy

Většina lidí stále nemá vytvořenou rutinu, žádný denní chleba, který bez ohledu na počasí, psychický stav sní každé ráno, odpoledne či večer.

Rutina je pro mnohé velmi ošklivé slovo, ale jen díky nekonečně opakujícímu tréninku se můžeme posouvat. Nejlépe výsledky pravidelného tréninku vidíme u profesionálních sportovců. Mnohem více existuje sportovců s obrovským talentem než těch, kteří se na vrcholu nachází. Totiž vyniknout v jakémkoliv oboru není jen o talentu. Záleží hlavně na každodenním tréninku a odříkání. Koukněte třeba na Jardu Jágra nebo Pavla Nedvěda, zcela jistě talent měli, ale díky němu se nestali velikány ve svých sportech.

Vytvořte si denní rutinu a dělejte věci pravidelně. Nesoustřeďte se na zeď, ale jen na to, že dnes položíte cihlu tím nejlepším způsobem a než se nadějete máte zeď. Jen tu cihlu musíte položit dnem za dnem, znovu a znovu.

Někdy mě mrzí, že vidím v mém okolí mnoho nedostavěných zdí, včetně té mé, kde mi cihly stále chybí.

Ke zdi je třeba chodit pravidelně ať se děje co se děje. Nesmí vás zajímat, že dnes prší, umřel vám někdo blízký nebo se necítíte nejlépe. Ta cihla tam položena být musí.