6 nejlepších motivčních filmů

17.04.2017

6 nejlepších motivačních filmů je malý seznam nemalých filmů. Všechny knihy, filmy a produkty, které doporučuji, musí splňovat podle mého dvě funkce. Ta první: Pomáhat nám ve vzdělání, ukazovat nové obzory a nutit nás opouštět šedivé komfortní zóny naší hlavy. Ta druhá: Musí jednoduše bavit. Nikdy jsem nebyl studijní typ a až po absolvování maturity jsem postupem času zjistil, že vzdělání a život jako takový může být i sranda. A i filmy, které vás nakopnou někdy vstát z postele, někdy přemýšlet, mohou být nebeská zábava.

Filmy nejsou seřazeny od nejlepšího po nejhorší, jen je to seznam filmů, na které můžete s klidným svědomím kouknout, protože s nimi čas neztratíte.

Děkujeme, že kouříte 

Upozornění: tento film propaguje tabákový průmysl tak vtipně a okázale, že mu po zhlédnutí filmu začnete nepatrně fandit. Hned v prvních 5 minutách narazíte na jádro pudla a to je silný, nezdolný přístup hlavního hrdiny Nicka Naylora (Aaron Eckhart) za prospěšnost kouření. Při závěrečných titulcích jsem si odnesl uvědomění, že když něco chytře a vytrvale tvrdíte, mnoho lidí vám uvěří. A když kašlete na rodinu, vztahy, tak vás to časem zničí. Chovejte se jako zvíře a lidé vás snědí.

Tajemství

Film obletěl svět v roce 2006 a přivedl desítky tisíc lidských bytostí k práci na sobě samých. Ze všech 6 avizovaných filmů ve výběru je tento nejméně zábavný, nicméně nejvíce poučný. Chvílemi budete zaraženi, jak jsou ve filmu všichni pozitivní, až to vypadá uměle. Místy se mi zdá, že při natáčení se rozdávala pár dní LSD místo vody. Ale mohu s klidným svědomím napsat: Myšlenky ve filmu Tajemství si zaslouží Vaši pozornost. Úvahy a nápady vám představí mnoho známých osobností z psychologie, kvantové fyziky i literárního světa, jako například Jack Canfield, který prodal půl miliardy knih v 50ti jazycích za miliardy dolarů.

Pošli to dál

"To jsem já, a to jsou tři lidi a těm já pomůžu, ale musí to být něco velkýho, co sami nezvládnou. A oni zase udělají něco pro další lidi, to už je 9." Nejen taková poselství se dozvíte od žáka základní školy. Film je prošpikovaný emocemi, které vás donutí smát se i brečet.

Tahle video ukázka vám řekne více.

JOBs

Jaký byl ve skutečnosti Steve Jobs, se zde nedozvíte.

To si raději přečtěte knihu nebo její recenzi zde.

Nicméně základní představu o fungování: Proč Apple není obyčejnou korporací zjistíte celkem brzy. Fanatismus po dokonalém designu a výbušná povaha Steva nebyly vždy Apple ku prospěchu.

Zrození Hrdiny (Hosksaw Ridge)

Na filmu jsem byl minulý rok v kině se svou manželkou. Poslední dobou v kině zažíváme nudné chvíle s ošklivým šunka-sýr popcornem, který se mi již před mnoha lety přejedl. (Pokud to čte někdo ze společnosti Cinema city - Je čas vymyslet novou příchuť!) Film patřil díky Bohu k těm šťastnějším chvílím před filmovým plátnem.

Příběh vypráví o muži, který cítí povinnost účastnit se 2. světové války i přes svou silnou víru nezabíjet. Odmítá nosit zbraň. Armádě se samozřejmě takový názor nelíbí a začne s ozdravným programem hlavního hrdiny Desmonda Dosse.

Štěstí na dosah

Chris Garden (Will Smith) je otec rodiny, potápějící se ve vlastní finanční krizi. Život ho postaví před mnoho zkoušek, když od nich odejde matka jeho syna. Vyhodí je společně s dítětem z bytu. Nemají co jíst ani kam jít. Přes všechny útrapy se snaží být dobrým otcem a postarat se o svou rodinu.

Všechny avizované filmy jsou podle skutečného příběhu nebo jsou inspirovány reálným životem. To jim dává své osobité kouzlo a auru.

A jaké filmy doporučíte vy?