Úspěch není polévka ze sáčku (trvá déle jak 2 minuty)

13.11.2016

Mnoho lidských bytostí, kterým bylo umožněno dýchat kyslík, plavat v mořích a obdivovat pohoří se domnívají, že úspěch je něco, co se odehraje v rámci krátkého okamžiku v životě. Úspěch je dle nich rychlý a velký. Je to jako blesk z čistého nebe s hlukem, který ho následuje.

"Úspěch není cíl, je to cesta, je to směr, kterým jdete."

Zig Ziglar

Díky všem těm nesmyslným nekonečným seriálům, filmům a telenovelám jsou lidé doslova vymýváni a programováni k principům, které v životě nefungují.

Věřte mi, šťastnějšími lidmi se nestáváte, když měníte dívky po svém boku stejně rychle jak ponožky po 13 hodinové směně v práci. Pitím alkoholu se nestanete úspěšnými ani obdivovánými bytostmi, jen hlupáci se plácají po ramenech za to kolik dali včera piv. A spousty mých kamarádů, spolužáků, rodičů či kolegů v práci zapomíná na to, že tyhle pravdy co nám v televizi tvrdí, jsou iluzí. Mnoho z nich zapomněla, že pokud chce sklidit plody, musejí rozorat pole, zasadit semeno, starat se o něj, být trpělivý a čekat a to je přirozený a fungující systém, jak lidé budují velké podniky a životy.

Pokud, ale věříš v tu televizní verzi, tak přijde po pár dnech tvrdé práce frustrace z toho, že úspěch nepřichází. A řeknu ti, on ani nepřijde, když dostatečně dlouho vydržíš, tak ano. Ne, ale tento týden, možná ne ani tento měsíc.

Úspěšný lidé jako Jaromír Jágr, Bill Gates, Steve Jobs, Cristiano Ronaldo, Will Smith, Angelina Jolie atd.. Nejsou úspěšní díky své hezké tváři, hezkou tvář má kde kdo, jsou úspěšní díky systematické práci na svých snech.