5 pravidel pro skvělé vztahy

13.11.2016

Chvíli po tom, co se mé hormony ve věku 19 let uklidnily jsem se otočil přes rameno a viděl apokalypsu svých vztahů. Rodiče mi nedůvěřovali, dobří kamarádi odešli a ti co zůstali, byli lháři, podvodníci a sobci. Díky svému bezohlednému chování jsem se ocitl bez jediného člověka, který se mnou sdílí to dobré i špatné.

 1. Vyzdivihování

  Určitě to není pochlebování, je to ocenění opravdových kladných stránek druhého.

  Na Nový rok jsme byli s přítelkyní si sednout do nejmenovaného baru a obsluha byla moc milá. Zaplatili jsme a samozřejmě nechali spropitné. Pak ještě jednou jsme zašli k baru, nechali větší spropitné, podali ruku a znovu mnohokrát poděkovali za skvělou obsluhu a popřáli hezký Nový rok. Myslíte ke komu bude slečna příště ještě milejší?

 2. Odpuštění

  Ať chcete nebo ne, tak odpustit musíte. Tá zášť a zloba sžírá hlavně nás samotné. Chcete vědět co to opravdové odpuštění znamená, tak zhlédňete film Nezlomný.

 3. Zrcadlo

  Lidé na nás z velké části reagují podle našich tak zvaných 3V - (vlastního) vyjadřování, vystupování a vzhledu. Naše okolí je pouze odrazem nás samých. Popelář nemůže mít za manželku dlouhodobě prezidentku. Buď změní práci či ženu.

 4. Naslouchání

  Znamená " 5 minut" poslouchat názory jiného a následně mu dát smysluplnou odpověď.

 5. Velkorysost a dobrota

  Zní to jako z pohádky, ale opravdu jen lidé, kteří to myslí dobře, mají dlouhodobé kvalitní vztahy.

"Je to tak jednoduché a jasné až zarážející, že jen málo lidí má doopravdy spokojené vztahy. O vztahy se musíte starat stejně jako o rostliny. Sázet, zušlechťovat a sklízet. Nic více, nic méně."