Jak najít tu pravou lásku?

26.12.2016

Asi jste již četli tisíce návodů na to jak najít toho pravého/ tu pravou. Od mala jsem vzhlížel k mým rodičům, kteří jsou několik desítek let k dnešnímu dni spolu. Miloval jsem ty příběhy o lásce, o té pravé. Od mala sledoval ty pohádky, kde zabije Honza z vesnice draka a získá lásku svých snů a k tomu půl království navrch.

Potřeba říct, že miluji čas Vánoc, čas pohádek. Ty myšlenky, které nás v nich bohužel učí, nejsou zcela v rovině s realitou. Mnohdy následně čeká ½ pánů či dam v republice na zázrak, který jak v pohádce sestoupí z nebe a řekne: Tady pro tebe bude ta pravá, máš povolení být šťastný a milovaný.

Na konci filmu se chytí za ruce a v titulkách se můžete dočíst, že byli šťastní až navěky. V tu chvíli si převážně ženy povzdechnou a řeknou si: Kéž by to tak bylo. Kéž by ten můj chlap byl také udatný a statečný.

V momentě, kdy pohádka/poblouznění končí, začíná opravdový život a vztah. Protože vše v našem životě existuje jen díky dvěma věcem, rozhodnutím a práci.

Máš-li před sebou dveře lásky - nečekej, vykopni je a vtrhni do nich. Jestli si žádné nenašel je čas je postavit. To je postoj vítězů - v čemkoliv, třeba i v lásce.