Chcete jíst ANTIDEPRESIVA? Koukejte na televizi a hrajte počítačové hry

13.11.2016

Televize, facebook, youtube a počítačové hry dnes mají na obyvatele Země vetší vliv než vzdělávací systémy, kterékoliv vlády v kterémkoliv státě.

Průměrný Evropan kouká na televizi 3-4 hodiny denně, Američan 6-8 hodin denně.

Proč je vlastně televize nejhorší způsob zábavy a "uvolnění" ?

1) Lidská mysl není vybavena na rozlišení televizního světa a reálného života. Tedy mozek nepozná rozdíl mezi realitou, televizí či hrou. Potom se stává, že děti tíhnou k agresivitě, potom co celý víkend strávily mlácením a vražděním lidí v oblíbené hře GTA.

2) Kam směřujete pozornost tam to roste. - Vezmeme-li v úvahu statistky, že průměrný Evropan kouká na Tv 3-4 hodiny denně, tak musí 3-4 hodiny denně svého života obětovat pro televizi a ten čas logicky chybí v jeho vztazích a práci.

3) V televizi a v takzvaných velkých a komerčních mediích nedostáváte vždy pravdivé, důležité a smysluplné informace - dostáváte pouze to co chce většina. Pokud vetšina touží po Gottovi, válce v Africe, šílenctví uprchlíků, zlodějům v politice a na konci zpáv roztomilým zvířátkům - zblbnete k šílenctví jako většina. Údajně každý pátý člověk je na anti-depresivech. Co asi dělají špatně?

To jsou důvody proč osobně na televizi již nekoukám a jak to máte vy?