5 Tipů jak/proč začít blogovat

30.01.2017

Blogování je téma poskvrněno mnoha nudnými lidmi jako je Mikejepan, TvTwixx, FattyPilow a mnoho dalších pro slávu vše dělajících bytostí.

Nicméně si stále myslím, že mít vlastní web/blog, kde publikujete pravidelně své myšlenky a názory je skvělý nástroj pro a) sebe-prezentaci ve světě internetu          b) vyhledání komunity lidí, do které patříte.

Pokud uvažujete o tom natočit své první video/ napsat první článek tady je 5 tipů, které zcela jistě musíte znát.

1) Počítejte s tím, že s vámi občas nebudou souhlasit

FB Soudce
FB Soudce

Vždy jsem se snažil všechny fakta v mých článcích mít podložená z knížek, vědeckých studií či společenským názorem. Haterům je všechno, ale jedno. Anonymní internet dává svobodu a energii házet své frustrace, strachy a zlost na všechny kolem sebe, zvlášť na ty, kteří se rozhodli strach překonat a nestydět se za své názory a koníčky.

2) Nemějte paralýzu z analýzy

Přečetl jsem velmi článku/ viděl nespočet videí: Kde radí, vymyslete si originální téma a název vašeho blogu. Moje rada je, ale opačného směru. Dejte si limit do večera budu mít název. Téma si nechte pro zatím volné, vykristalizuje se z vašich pravidelných blogů.

3) Prvních pár měsíců využijte 3.domény (www.pavelpaszyc.webnode.cz) a platforem zdarma. Pak si kupte druhou doménu (www.pavelpaszyc.cz) a prémiové služby.

  Ty nejčastěji používané zdarma:

  Blog.cz / blog.iDNES.cz / Tumblr / Blogger.com / Wordpress.com / Webnode.cz 

  Jen mluvením článek nenapíšeš ani video nenatočíš.
  Jen mluvením článek nenapíšeš ani video nenatočíš.


  4) Propagujte ho

  Sociální sítě: Sdílejte vše ohledně vašeho blogu na sítích, kde již působíte. (Youtube/Facebook/LinkedIN/twitter/ atd.) Nedoporučuji si kvůli blogu zakládat sítě, které nemáte rádi a nerozumíte jim. Já například zkoušel tweetovat, nicméně to není můj styl sdílení informací, proto jsem zde akorát ladil profil a po týdnu zjistil, že jsem nepřidal ani jeden řádek.

  • Založte si falešné profily a lajkujte/komentujte a sdílejte příspěvky.
  • Staňte se členy fb skupin a stránek s podobnou tématikou, o které píšete.
  • Komentujte a podporujte, někteří vám to vrátí.
  • Odpovídejte svým fanouškům a následovatelům.
  • Bavte se

  Linkbulding: Komentujte nejpopulárnější weby/blogy/magazíny zanechte komentář se jménem a odkazem či samotnou výzvou k akci.

  Například: Čau Patriku tvůj blog je skvělý. O těch děvčatech si to opravdu vystihl. Píši o něčem podobném na svém blogu www.pavelpaszyc.cz . Jen tak dál chlape!

  Upřímně čtěte dané články, které hodláte komentovat. Počítá se jen vtipný, upřímný a originální komentář.

  Zaplaťte: Lze si samozřejmě koupit i reklamu jak na sociálních sítích tak na internetu (sklik, googladwords). Nedoporučuji na fb propagovat stránku, aby jste měli co nejvíce lajků, ale jednotlivé příspěvky. Nejde o to mít co nejvíce fanoušku - jde o to mít co největší a nejkvalitnější návštěvníky na blogu.

  Do roku 2020 bude 80% obsahu internetu tvořit hlavně video.
  Do roku 2020 bude 80% obsahu internetu tvořit hlavně video.

  5) Obrázky a video vládnou

  Skutečnost je taková, že průměrný občan EU přečte za rok něco okolo 0,6 knihy. Lidé televizí velmi zpohodlněli a to především generace náctiletých. Bohužel i bohudík žijeme ve světě, kde hezký obrázek a skvělý zvuk ve vašem videu znamená více než ta nejzajímavější myšlenka na světě. Minimálně si ji bez bulvárního nadpisu a kvalitní grafiky nikdo nepřečte.

  Budu velmi rád, když pod článkem napíšete vlastní tipy a triky na to jak mít ten nejbáječnější blog v co nejkratším čase.