5 knížek, o které si napište Ježíškovi

05.12.2016

Viktor Hugo kdysi prohlásil: Knihy jsou klidní a spolehliví přátelé. V období Vánoc tyto 2 aspekty nabývají více a více na důležitosti. Tady je 5 mých tipů, které pobaví i vzdělají.

"Bojte se člověka, který přečetl jen jednu knihu."

Denis Diderot

1. SNĚZTE TU ŽÁBU 

Brian Tracy už dávno neklepe na dveře a není nejprogresivnější obchodník. Nicméně za léta v obchodě se naučil velmi mnoho postupů a know-how, které v této knize sdílí. Brian vám nemaže med kolem pusy, je naprosto upřímný a nebere si servítky. Informace využijete i mimo obchodní a korporátní svět. Každý, kdo se chce posunout ve svém osobním rozvoji, by měl držet nejméně jednou za život knihu v rukou.

2. NASTAVENÍ MYSLI  

Světoznámá psycholožka Carol Dwecková po desítkách let zkoumání na akademické půdě a pozorování samotného úspěchu, přišla se zajímavým tvrzením. Za kladnými výsledky v životech každého z nás nestojí vrozené talenty a schopnosti, ale hlavně náš přístup k nim tzv. nastavení mysli. V knize se dozvíte jaký je rozdíl mezi růstovým x fixním nastavením mysli a také, že nastavení není definitivní, jde stále seřídit a vydat se správným směrem.


3. ZLATÁ VSTUPENKA 

Možná jste četli romány od Paulo Coelho. To byla ovšem oproti tomu to počinu jen ztráta času. Zde vás autor Brendon Burchard provede základními zákony štěstí, osobního růstu a lásky pomocí mystického příběhu. Pravidla, o kterých se zmiňuje, nejsou žádná žhavá novinka, ale jsou vetkány do romantického příběhu, jenž vás zcela jistě pohltí.


4. ZBRANĚ VLIVU  

Stali jste se někdy objetí manipulativních technik obchodníků? Koupili jste si nejen auto, pro které jste si šli, ale i zimní pneumatiky, rádio a autosedačku. A vlastně ani nevíte, jak k tomu došlo? Kniha od Roberta B. Cialdini je určená pro obchodníky i zákazníky, kteří si chtějí vybírat dle ceny/kvality a ne podle šikovnosti daného prodejce. Do předchozích knih v seznamu se lehce začtete. Do této ne, musíte se často vracet, dělat výpisky a potrhávat důležité body.


5. NÁSLEDUJ SVÉ SRDCE 

Ideální sváteční kniha od Andrewa Matthewse je základní studna pochopení dějů ve vašem životě. Pomocí 10 kapitol se vám ujasní, proč se dějí ve vašem světě ty špatné i dobré věci. Autor knihu sám i ilustruje velmi vtipnými karikaturami. Smích a otevřená ústa jsou u knihy samozřejmostí.


Také nezapomeňte, že si stále můžete stáhnout můj e-book zdarma ZDE.