3 správné věci, které vám změní život

26.11.2016

Život je jednoduchý. Teď vidím ty kyselé a nechápající výrazy většiny z vás. A ano klidně vám to zopakuji, život je jednoduchý. Nemyslím si však, že je lehký. Zde jsou 3 prosté metody, které vám vaše bytí i zlehčí.

    1.Správná organizace času

Slyšeli jste již o Paretově pravidlu? Vilfredo Pareto byl sociolog a ekonom, který žil na přelomu 20 století. Podle Paretova názoru pramení 80% důsledků (zisku,lásky,nenávisti) z 20% příčin (produkce, práce). Byznysový svět si pravidlo v posledních létech zjednodušil a můžete si v mnoha knížkách osobního nebo obchodního charakteru dočíst, že 80% zisku tvoří 20% zákazníků. Nicméně je zřejmé, že malá část vašeho času nyní má velký vliv na to jak budete žít v budoucnu. Při konzultacích jsem mnohokrát překvapen, jak velké množnství lidí stále neplánuje své dny, týdny, měsíce ani roky.

"Když nevíte, kam jdete skončíte někde jinde."

Nebudu vás zcela zasvěcovat do tajů plánování a organizace času. To mohou zcela jistě lépe udělat knihy jako například Konec Prokrastinace, Zen a hotovo nebo Mít vše hotovo. Než si koupíte jednu z knih a začnete využívat nástroje z ní v praxi, doporučuji dočíst blog a napsat si krátký seznam toho co budete dělat zítra. 5 - 10 věcí postačí. Až dopíšete otočte list a na druhou stranu napište 3 nejdůležitější činnosti, které tento týden toužíte zvládnout. 3 věci, které vás opravdu posunou. To udělejte dnes. Pamatujte, počítá se jen dnešek. Minulost už je ztracena a budoucnost ještě nenastala. Jen v přítomném čase můžete měnit svůj život.

    2. Správná tpělivost

Lidé jsou popleteni z nekonečných seriálů a telenovel. Mnohdy zapomínají, jak vypadá realita. Chtěli by mít vše tady a teď. Musíte ovšem nejdříve zasadit semínko úspěchu, zalívat ho a věřit. Celý rok nevidíte nic, ale přesto jste tam, den co den se zelenou konvičkou v ruce a pomáháte mu růst. A až vám po letech přinese první plody úspěchu, prodejte je za milion a nečekejte až vám spadají ze stromu jak schnilé hrušky.

"Trpělivým čekáním se nikam nedostaneme; jen trpělivou prací." John Ruskin

    3. Správná společnost

Kdysi jsem zaslech pořekadlo - S kým si taký si. Oblklopte se úspěšnými lidmi, inspirativními knihami či famózními filmy. Když budete dělat stejné věci jako většina, lehce zapadnete, ale bohužel zabijete i své vnitřní talenty. Vemte si své 3 nejbližší přátele,  zprůměrujte jejich výplatu a pravděpodobně vám vyjde cifra, která  chodí okolo 15 každý měsíc vám.

Kde lze potkat nové lidi?

  • Přihlašte se do vzdělávacího kurzu

  • Začněte sportovat v klubových barvách

  • Podnikejte v MLM

  • Nebo jen tak někoho oslovte

Možností je samozřejmě velmi mnoho. Já jsem například oslovoval majitelé            e-shopů a vyhlášených facebookových stránek a vždy jsem si s nimi domluvil skype. Věřte nevěřte, ale i velmi úspěšní lidé vám budou věnovat 5-10 minut ze svého života - osobně ověřeno.