5 životních lekcí, které mě koply do zadku

18.03.2017

Ráno jsem se vzbudil a přemýšlel o dnešním blogu, o čem budu psát. Záleží mi, abych každým článkem, videem nebo statusem bavil, pomáhal a inspiroval. Netoužím přitáhnout tisíce lidí na můj blog, kteří zde budou pár sekund a zase rychle uniknou do nekonečného světa internetu. 

Tady je 5 lekcí, které mi nikdo přímo nepředal, spíše mě tak někde po té cestě životem koply do zadku.

1. Zaměřte se na své finance

Je skvělé následovat svůj sen, své touhy a přání. Jen pozor na to kam směřujeme svou pozornost - podle starého přísloví - kam se zaměříš ,tam to roste. (Kam se nekoukáš, tam to hnije - i můj příběh)

Proč o tom mluvím?

Poznal jsem za svůj život mnoho lidí výborných ve svých oborech. Nicméně dle mého úhlu pohledu 60 - 70% lidských bytostí mělo a stále má problémy se svými financemi. Koukněme se na nejúspěšnější boxery, fotbalisty minulé dekády. Jestli se nenaučili používat finance ke svému prospěchu nedopadli dobře. Dluhy, exekuce a rozpad rodiny to je jen pár důsledků finanční negramotnosti v naší společnosti.

Neříkám buďte vlci z wall street, buďte milionáři. Jen se starejme o všechny aspekty v životě, které tak jako finance hluboce ovlivňují náš život.

2. Starejte se o svou rodinu

Nevím, kde bych se nacházel bez mého otce a matky, kteří mi vždy vysvětlovali starostlivě látku, kterou jsem ve škole nechápal. Kteří i přes všechny  problémy, jako adolescent na mě nezanevřeli. Bez mého bratra, který se mě pokaždé zastal a půjčil mi první knížku osobního a profesního rozvoje.

Díky základům pevné rodinné atmosféry jsem pochopil, že mít rodinu držící pohromadě je velmi důležité, přináší to jistotu, radost a lásku do života.

Možná i díky již zmíněným argumentům jsem se ve 22 letech oženil za mou lásku Verču. Mít nejlepšího kamaráda, který zná všechny vaše vnitřní touhy, tajemství, sny a démony je největší dar v životě. Děkuji Veru! 

Pracujte na pozitivní rodinné atmosféře. Až je budete potřebovat oni tu budou a pomůžou vám. 

3.  Občas buďte nezodpovědní

    Možná to přeháníte s tím hnaním za snem, cílem, částkou nebo vaší láskou. Jendou, dvakrát do měsíce si udělejte den, kdy nebudete držet dietu, zamáváte povinnostem a hodíte je přes palubu vašeho života.

    Mnohdy se totiž stává, že přes denní rutinu a šeď přestanete vidět vaše rádce a příležitosti. Třeba dočtěte tenhle článek a běžte na pivo, i když je například Pondělí. 

    Vypusťte, ať se z vás nestanou lidské zombie ženoucí se za snem a povinnostmi, které již beztak dávno nejsou jejich.

4. Přestaňte utrácet váš čas v levných supermarketech

Kdyby peníze byly čas a každá hodina tisíci koruna s tím, že na konci dne pokud peníze neutratíte je musíte vrátit. Co byste dělali? Utratili je všechny až do kuruny? A za co?

Mnoho zejména mladých lidí svůj čas mění pravidelně v levných supermarketech, kde si kupují předražený tovar, který se jmenuje hraji hry až do rána na PC. Podvádím svou přítelkyni/ přítele. Dnes spím až do dvanácti odpoledne. V pátek se jdu opít. 

Neříkám, že já osobně nepiji. Jen nejsem naprogramovaný - pátek = pivo.

Je pravda, že i já občas vyměním svůj čas za ty věci v předešlém odstavci, ale snažím se to dělat co nejméně. 

Pozor na to, aby se z života nestalo peklo vytvořené rozhodnutím utrácet čas v lených supermarketech.

5. Mějte sen/cíl

Mnoho z vás, kteří pravidelně čtete můj blog si řeknete zase?!?! Opět píšeš o snech a cílech?!?!

V životě lidé, kteři vědí kam jdou jsou daleko šťastnější a sebejistější. Když víte, kam jdete máte o 100% větší pravděpodobnost, že tam dojdete. 

Není potřeba mít velký sen ani cíl. Jen z života vím, že jsem potkal daleko více šťastnějších lidí ze svým vysněným autem než bez něj.